Rok 2017 je už za polovinou a proto zde zveřejňujeme několik aktuálních informací.

Škola evangelizace svatého Ondřeje v Česku i letos působí a rozvíjí se. Na jaře jsme uspořádali dva kurzy - v dubnu to byl autorský kurz SNE Zacheus "Heuréka" (víkendový kurz pro mládež) a v červnu to byl první z formačních kurzů školy sv. Ondřeje - "Nový život". Oba kurzy byly moc povedené.

Na Heuréce se v Českém Těšíně potkalo přes 20 dospívajících z různých končin Slezska a Moravy. Věříme, že kurz byl pro všechny mladé přínosem a dokázali zde načerpat kromě dobré atmosféry a nových kamarádů také duchovní síly a osobní zkušenost setkání s živým Bohem.

O červnový kurz Nový život byl velký zájem, nakonec se v Těšíně potkalo 33 účastníků. Tento víkend byl pro všechny obohacující a mohl být pro mnohé opravdouvou obnovou - novým startem. Brzy na náš web přidáme svědectví účastníků tohoto kurzu.

O prázdninách jsme sice neuspořádali žádný kurz, ale o to více jsme čerpali - představitelé naší školy se zúčastnili 3. mezinárodního evropského semináře škol sv. Ondřeje. Tento seminář letos pořádala maďarská škola a v městě Pannonhalma nás reprezentovali 4 účastníci. Během semináře se mohli seznámit s představiteli škol z Maďarska, Polska, Slovenska, Ukrajiny, Německa, Itálie a dalších států. Naši účastníci tam prezentovali ostatním působení školy v Česku. Prožili tam také biblický kurz "Jeroným". A konečně - potkali se osobně se zakladatelem ŠE sv. Ondřeje v Mexiku - s José Prado Floresem!

Na konci srpna také dva reprezentanti naší školy absolvovali metodologické kurzy "Ondřej" a "Jozef Barnabáš" (v polské Osvětimi). Díky tomu má naše škola dva nové ředitelé - jsou to vyškolení lidé, kteří mohou oficiálně vést tým na kurzech školy. Chvála Pánu!

A poslední žhavá novinka - letos jsme se ještě rozhodli - i na základě poptávky absolventů kurzů "Nový život" - uspořádat druhý formační kurz EMAUZY! Takže v listopadu v Českém Těšíně se můžeme potkat na víkendovém kurzu o Božím Slovu :)

Pokud máte jakékoliv dotazy týkající se školy sv. Ondřeje nebo kurzů, rádi odpovíme na mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

 

Aktuality

Aktualizace: Nový život - březen 2018 - kapacita je naplněna

Aktualizace: Nový život - březen 2018 - …

!!! AKTUALIZACE !!! Oznamujeme, že deset dní před začátkem kurzu máme naplněnou kapacitu účastníků. Nyní již můžeme přijímat...

Čti více
EMAUZY - listopad 2017

EMAUZY - listopad 2017

Na listopad letošního roku připravujeme kurz EMAUZY - je to druhý v pořadí formační kurz Školy evangelizace...

Čti více
AKTUALITY - podzim 2017

AKTUALITY - podzim 2017

Rok 2017 je už za polovinou a proto zde zveřejňujeme několik aktuálních informací. Škola evangelizace svatého Ondřeje v...

Čti více
Článek o evangelizačních kurzech v diecézním časopise

Článek o evangelizačních kurzech v diecé…

Píše se o nás v diecézním časopise ostravsko-opavské diecéze! V lednovém čísle diecézního časopisu OKNO je článek o...

Čti více