Na podzim opět máme v nabídce kurz věnovaný manželským párům. Zážitkový víkend s názvem "Společná cesta" se uskuteční ve dnech 4.-6.10.2019 v exercičním domě v Českém Těšíně.

Přihlašovací formulář najdete v záložce Přihlásit se na kurz.

Cena kurzu je 3000,- Kč za pár a zahrnuje účastnický poplatek, ubytování (ve dvoulůžkovém pokoji) a stravu.

Tento kurz sice nepatří do formačního programu Školy evangelizace svatého Ondřeje, ale je připraven a veden ve spiritualitě a v metodologii této školy. Je to duchovní obnova navržená speciálně pro manželské páry, je zaměřena hlavně na obnovu vztahu - s druhým manželem a s Bohem.

Program kurzu začíná páteční večeří a končí nedělním obědem. Mezi tím účastníky čekají přednášky, svědectví manželů, mše svatá, modlitba chval, ale také čas pro odpočinek a čas pro druhého manžela. Program vedou zkušené manželské páry a také kněz. O přestávkách je příležitost poznat a integrovat se s ostatními účastníky.

Kdo se může na kurz přihlásit? Neexistují zde nějaké limity - na kurz přijíždějí páry ve všech věkových kategoriích, někteří desítky let po svatbě, ale i ti, kteří se vzali třeba loni. Kurz může obohatit všechny páry - ať už ve svém vztahu prožívají lepší nebo obtížnější období.

Pokud Vás zajímají dojmy absolventů kurzu - můžete si přečíst několik svědectví v záložce Kurzy - Svědectví.

***

*****

A níže je rozhovor s pořadateli loňského podzimního kurzu - manželé Bubíkovi již po několikáté pracovali v týmu "Společné cesty". Rozhovor jsme převzali z třineckého farního časopisu Most.

1. Na začátek prosím řekněte něco o sobě čtenářům "Mostu" (kdo jste, odkud, jak dlouho jste manželé apod.)

Jmenujeme se Jola a Ivo Bubíkovi. Svátost manželství jsme uzavřeli v Českém Těšíně v kostele Nejsvětějšího srdce Ježíšova před 27 lety. Bydlíme ve stínu kostelní věže, která nám připomíná tuto významnou událost i dnes. Máme čtyři děti Adama, Marka, Magdu a Terku.

2. Proč jste se rozhodli zúčastnit kurzu pro manželské páry "Společná cesta"?

S touto formou kurzů nové evangelizace jsme se poprvé setkali ve společenství Zacheusz v polském Těšíně na kurzu Nový život. Tento kurz a jeho náplň nás velmi mile překvapila a byla pro nás povzbuzením k účasti na kurzu pro manželské páry Společná cesta.

3. Co Vám ten kurz dal - tehdy, když jste na něm byli jako účastníci? Nebo Vám dává něco i teď - s odstupem času?

Snažíme se, aby pevným základem našeho manželství byla společná modlitba a dialog. Jsme si vědomi toho, že k tomu, aby naše manželství a rodina plnila svou funkci, měli bychom se snažit náš vztah prohlubovat a hledat k tomu příležitosti. Proto jsme velmi uvítali nové úhly pohledu na vzájemnou lásku manželů a způsoby, jak ji projevovat.

4. Nyní už pracujete v týmu toho kurzu jako pořadatelé - můžete čtenářům přiblížit, jak tento kurz vypadá, kdo tam přednáší, jak vypadá denní program apod.?

Tým kurzu se skládá z kněze a několika manželských párů, kteří provází tímto kurzem všechny zúčastněné manželé, aby příjemně prožili společný víkend formou přednášek, svědectví, sdílení. Nechybí také možnost vzájemného manželského dialogu, prohloubení vztahu mezi manžely a Bohem.

5. Komu je určena tato duchovní obnova? Kdo se může přihlásit?

Tento kurz je určen pro každou věkovou kategorii, nezávisle na délce trvání společné cesty životem.

6. Na závěr - co doporučíte manželům, kteří uvažují, zda se toho kurzu mají zúčastnit?

Manželství si můžeme představit jako krásnou květinu, která nás vždy potěší svým vzhledem a vůní. Toto se však může změnit, když na ní zapomeneme a přestaneme o ní pečovat a pravidelně zalévat. Existuje mnoho způsobů, jak toho docílit. Nás oslovila tato forma a vřele ji doporučujeme všem manželům.

Aktuality

Kurz pro manželské páry "SPOLEČNÁ CESTA" 2019

Kurz pro manželské páry "SPOLEČNÁ C…

Na podzim opět máme v nabídce kurz věnovaný manželským párům. Zážitkový víkend s názvem "Společná...

Čti více
Postní doba 2019 - NOVÝ ŽIVOT - volná místa na kurz!

Postní doba 2019 - NOVÝ ŽIVOT - volná mí…

V polovině postní doby pořádáme v Českém Těšíně další běh kurzu Nový život. Na tento kurz se...

Čti více
AKTUALITY - rok 2019

AKTUALITY - rok 2019

Rok 2019 již běží a Škola evangelizace svatého Ondřeje nezahálí! V letošním roce se chystáme nadále pořádat formační...

Čti více
Nový život - listopad 2018

Nový život - listopad 2018

Již nyní Vás zveme na další běh kurzu Nový život! Je to víkendová duchovní obnova, ale zároveň velmi...

Čti více