Nový život - listopad 2018

Již nyní Vás zveme na další běh kurzu Nový život!

Je to víkendová duchovní obnova, ale zároveň velmi intenzivně strávený víkend plný zážitků. Na tomto kurzu se můžeš setkat s živým Bohem a On sám bude působit tak, že zakusíš to, co čemu se říká Nový život.

Pokud Tvá víra potřebuje restart, pokud cítíš, že jsi se zastavil v duchovním růstu, nebo pokud jsi křesťan jen z tradice a hledáš Boha ve svém životě - pak neváhej a přihlas se na kurz!

Tématikou kurzu jsou základní pravdy křesťanské víry – co je to Boží láska, co to znamená, že Ježíš Kristus je Spasitel, kdo je to Duch svatý. To všechno v individuálním kontextu – každý osobně může na kurzu zjistit a zakusit, co tyto pravdy víry znamenají a jak působí v jeho životě. Nejedná se ale o teoretické přednášky, kurz je hodně založen i na zážitku. Znamená to, že vás nečekají klasické exercicie, přednášky a tiché rozjímání – i když i na to tam také bude prostor. Kurz je založen na osobním svědectví – přednášející budou s účastníky sdílet své osobní svědectví. Přednášející jsou kněží i laici – muži i ženy. Jednotlivé přednášky jsou zajímavě prokládány příklady ze života, ilustrovány různými rekvizity a prezentacemi, občas i společnou aktivitou. Na kurzu vás čeká každý den mše svatá, modlitby k Duchu svatému a chvály. Počítejte s tím, že program je dost intenzivní - od rána do pozdního večera. Samozřejmě je určen i čas pro odpočinek, o přestávkách je i příležitost integrovat se s ostatními účastníky. Účast na tomto kurzu doporučujeme všem, kteří potřebují "nový impulz" do svého života z víry, ale i všem kteří se touží Bohu ještě více přiblížit, anebo i těm, kteří Boha chtějí vlastně poznat, protože jsou věřící jen díky rodinné tradici. Kurz začíná večeří v pátek v 18:00 hod., konec v neděli odpoledne.

23.-25.11.2018

exerciční dům Český Těšín

cena: 1250,- Kč s ubytováním a stravou

Přihlášky - v menu dole na stránce

 

Aktuality

Kurz pro manželské páry "SPOLEČNÁ CESTA" 2018

Kurz pro manželské páry "SPOLEČNÁ C…

AKTUALIZACE: kapacita kurzu je naplněna! Nyní je možné se přihlásit pouze ve formě náhradníků -...

Čti více
Nový život - listopad 2018

Nový život - listopad 2018

Již nyní Vás zveme na další běh kurzu Nový život! Je to víkendová duchovní obnova, ale zároveň velmi...

Čti více
Článek v třineckém farním časopise

Článek v třineckém farním časopise

V březnovém vydání třineckého farního časopisu "MOST" vyšel rozhovor o Škole evangelizace svatého Ondřeje. Můžete si jej...

Čti více
AKTUALITY - rok 2018

AKTUALITY - rok 2018

S radostí chceme všem oznámit, že do roku 2018 jsme vkročili již oficiálně jako samostatná jednotka s...

Čti více