AKTUALITY - rok 2018

S radostí chceme všem oznámit, že do roku 2018 jsme vkročili již oficiálně jako samostatná jednotka s názvem "Škola evangelizace svatého Ondřeje Český Těšín". Vloni na podzim (a přesně 16.10.2017 - to je na svátek sv. Hedviky, patronky ostravsko-opavské diecéze) došlo k podepsání smlouvy s krajskou kanceláří SESA v Polsku a našimi představiteli. Takže nyní již oficiálně nepatříme pod mateřskou školu SNE Zacheusz Cieszyn, ale máme svou školu a ředitele - o. Jana Svobodu. Tímto také děkujeme SNE Zacheusz za veškerou pomoc s ustanovením první české školy evangelizace svatého Ondřeje!!!

Škola evangelizace svatého Ondřeje v Česku v roce 2017 uspořádala dva formační kurzy: "Nový život" a "Emauzy", pomáhala také s kurzem pro mládež "Heuréka". Představitelé školy se také vzdělávali na dalších kurzech v Polsku. Letošní rok - 2018 - také nezahálíme. V březnu se uskutečnil další kurz "Nový život" v Českém Těšíně. Dále - v dubnu jsme dokonce měli příležitost uspořádat "Nový život" poprvé mimo naši diecézi. Vydali jsme se na Vysočinu do farnosti Radešínská Svratka, kde se kurzu zúčastnilo přes 30 místních farníků. Díky zájmu o naše kurzy jsme se rozhodli přidat ještě dvě podzimní nabídky: v říjnu to bude "Společná cesta" (opět po delší době obnova pro manželské páry) a také další "Nový život" - na konci listopadu.

Díky dotaci z Pastoračního fondu ostravsko-opavské diecéze v letošním roce opět budeme moci doplnit inventář a vybavit týmy, které připravují kurzy. Koncem roku také připravíme informační letáčky. Na tomto místě děkujeme za důvěru a podporu!!!

Prosíme o modlitbu za Školu a také za všechny její aktivity! Pokud máte jakékoliv dotazy týkající se školy sv. Ondřeje nebo kurzů, rádi odpovíme na mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

 

Aktuality

Kurz pro manželské páry "SPOLEČNÁ CESTA" 2018

Kurz pro manželské páry "SPOLEČNÁ C…

Po delší době opět máme v nabídce kurz věnovaný manželským párům. Zážitkový víkend s názvem...

Čti více
Aktualizace: Nový život - březen 2018 - kapacita je naplněna

Aktualizace: Nový život - březen 2018 - …

!!! AKTUALIZACE !!! Oznamujeme, že deset dní před začátkem kurzu máme naplněnou kapacitu účastníků. Nyní již můžeme přijímat...

Čti více
EMAUZY - listopad 2017

EMAUZY - listopad 2017

Na listopad letošního roku připravujeme kurz EMAUZY - je to druhý v pořadí formační kurz Školy evangelizace...

Čti více
AKTUALITY - rok 2018

AKTUALITY - rok 2018

S radostí chceme všem oznámit, že do roku 2018 jsme vkročili již oficiálně jako samostatná jednotka s...

Čti více