Nový život - září 2019

S radostí sdělujeme, že na podzim opět budeme pořádat otevřenou duchovní obnovu s názvem NOVÝ ŽIVOT!

Je to víkendová duchovní obnova, ale zároveň velmi intenzivně strávený víkend plný zážitků. Na tomto kurzu se můžeš setkat s živým Bohem a On sám bude působit tak, že zakusíš to, co čemu se říká Nový život.

Pokud Tvá víra potřebuje restart, pokud cítíš, že jsi se zastavil v duchovním růstu, nebo pokud jsi křesťan jen z tradice a hledáš Boha ve svém životě - pak neváhej a přihlas se na kurz!

Kurz Nový život je otevřen všem dospělým zájemcům. Je to zároveň první kurz ve formačním programu Školy evangelizace sv. Ondřeje. Nicméně účast na prvním kurzu nezavazuje k účasti na dalších kurzech. Pokud tento styl formace Vás zaujme, můžete pokračovat v dalších kurzech (druhý v pořadí je kurz Emauzy).

Tématikou kurzu NOVÝ ŽIVOT jsou základní pravdy křesťanské víry – co je to Boží láska, co to znamená, že Ježíš Kristus je Spasitel, kdo je to Duch svatý. To všechno v individuálním kontextu – každý osobně může na kurzu zjistit a zakusit, co tyto pravdy víry znamenají a jak působí v jeho životě. Nejedná se ale o teoretické přednášky, kurz je hodně založen i na zážitku. Znamená to, že vás nečekají klasické exercicie, přednášky a tiché rozjímání – i když i na to tam také bude prostor. Kurz je založen na osobním svědectví – přednášející budou s účastníky sdílet své osobní svědectví. Přednášející jsou kněží i laici – muži i ženy. Jednotlivé přednášky jsou zajímavě prokládány příklady ze života, ilustrovány různými rekvizity a prezentacemi, občas i společnou aktivitou. Na kurzu vás čeká každý den mše svatá, modlitby k Duchu svatému a chvály. Počítejte s tím, že program je dost intenzivní - od rána do pozdního večera. Samozřejmě je určen i čas pro odpočinek, o přestávkách je i příležitost integrovat se s ostatními účastníky. Účast na tomto kurzu doporučujeme všem, kteří potřebují "nový impulz" do svého života z víry, ale i všem kteří se touží Bohu ještě více přiblížit, anebo i těm, kteří Boha chtějí vlastně poznat, protože jsou věřící jen díky rodinné tradici. Kurz začíná večeří v pátek v 18:00 hod., konec v neděli odpoledne.

27.-29.9.2019

exerciční dům Český Těšín

cena: 1500,- Kč s ubytováním a stravou

Přihlášky - v menu dole na stránce

 

Aktuality

  • 1
  • 2
Prev Next
EMAUZY - kurz o Božím Slovu

EMAUZY - kurz o Božím Slovu

Začátkem prosince se můžeme setkat na druhém kurzu ve formačním programu Školy evangelizace sv. Ondřeje. Jedná se...

Čti více
Kurz pro manželské páry "SPOLEČNÁ CESTA" 2019

Kurz pro manželské páry "SPOLEČNÁ C…

Na podzim opět máme v nabídce kurz věnovaný manželským párům. Zážitkový víkend s názvem "Společná...

Čti více
Nový život - září 2019

Nový život - září 2019

S radostí sdělujeme, že na podzim opět budeme pořádat otevřenou duchovní obnovu s názvem NOVÝ ŽIVOT! Je to...

Čti více
AKTUALITY - rok 2019

AKTUALITY - rok 2019

Rok 2019 již běží a Škola evangelizace svatého Ondřeje nezahálí! V letošním roce se chystáme nadále pořádat formační...

Čti více
TÁBOR/OBÓZ "Around the world in 80 days" (24.-30.8.2019) - Zátor

TÁBOR/OBÓZ "Around the world in 80 …

Společenství Zacheus zve na tábor pro starší děti. Tématem letošního tábora je "Cesta kolem světa...

Čti více